Podnikat se dá různě. Úspěšně stejně jako neúspěšně. A úspěšné podnikání, o které stojí všichni, kdo se do něj pustili, se pozná hlavně podle toho, že to vynáší. Že si tím podnikatel a firma vydělají dost na to, aby se vyplatilo v tom i nadále pokračovat, aby to nebylo přítěží nebo dokonce něčím, co stahuje majitele ke dnu.
Každý touží po podnikatelských úspěších. A nedá si obvykle pokoj, dokud toho nedosáhne. A pokud toho nakonec nedosáhne, musí pověstně zavřít krám. Čímž se stává nepodnikatelem, o kterého nám ale v tuto chvíli nepůjde.
Podnikatelé se prostě věnují na vlastní riziko práci, která by je měla dokázat uživit. A dělají vše pro to, aby se takového cíle, tedy dostatečné výnosnosti byznysu, dosáhlo. Jenže ani ta největší snaha nakonec nemusí stačit, i maximální nasazení sil může vyjít naprázdno a namísto dostatečných zisků tu může být i ztrátovost. Kterou nikdo nechce. A když ji nikdo z podnikatelů nechce, pak se proti ní musí něco dělat.
Když jde v podnikání o peníze, ale tyto se nevydělají, nezbývá často jiná volba než vzetí si půjčky, která by pomohla se zvládáním finančních těžkostí ve složitých obdobích. Takové půjčené peníze mohou zajistit přežití firmy a její restart, a proto je někdy rozumné na ně vsadit, když už to prostě nejde zařídit jinak.
Soukromníci se tedy ucházejí o půjčky, když je jim toho třeba. A proč je jejich volbou tak často nebankovní hypotéka? Ti, kdo sázejí právě na tuto alternativu, to už dobře vědí. Je jim jasné, že tady dají do zástavy nemovitost a díky tomu mají půjčení peněz prakticky jisté, pokud jsou schopni zvládat splácení. Na rozdíl od bankovních půjček, kde se po nich vyžadují i mimořádně velké příjmy, skvěle vypadající daňové přiznání či dokonale čisté registry dlužníků, což je nejednou nesplnitelné.
Ti, kdo si berou ke zvládnutí podnikatelských problémů nebankovní hypotéku, tak vědí své. A často dobře dělají.